logo

cuk1

dąbie

Turniej o Puchar Prezesa "Raduni Stężyca" (rocznik 2005 i 2006)

29 grudnia 2013 młodzi piłkarze ULKS U-2 Bytów z roczników 2005 i 2006 wybrali się na Kaszuby, by wziąć udział w turnieju o Puchar Prezesa "Raduni Stężyca".
W zmaganiach wystąpiło 16 zespołów, w tym 4 nasze (2 drużyny z rocznika 2005 pod wodzą trenerów Tomasza MIelewczyka i Andrzeja Ignatowicza i 2 drużyny z rocznika 2006 z trenerem Sławomirem Czajkowskim). Turniej rozgrywany był na dwóch boiskach ustawionych na połowie sali. Każde spotkanie trwało 10 minut. Na boisku przebywało po 3 zawodników oraz bramkarz . Do fazy ćwierćfinałowej awansowały jednak tylko ULKS U-2 05' I oraz ULKS U-2 06' II. Los sprawił, iż właśnie nasze drużyny stoczyły bratobójczy pojedynek o awans do półfinału. Lepsi okazali się starsi koledzy z ULKS U-2 Bytów 05’ I i to oni znaleźli się w czwórce najlepszych tego dnia ekip. Poza naszymi chłopcami miejsce w półfinale wywalczyły drużyny Olimpic Gdańsk, Football Academy Gdańsk i Jedyneczka Kartuzy, z którą zagraliśmy o finał. Niestety po konkursie rzutów karnych lepsi okazali się Kartuzjanie i wygrali 3-2 (w regulaminowym czasie 1-1). W meczu o 3 miejsce przyszło zmierzyć się nam z Football Academy Gdańsk. Wysokie zwycięstwo 5-2 pozwoliło stanąć na najniższym stopniu podium. W finale Olimpic Gdańsk pokonał 2-0 Jedyneczkę Kartuzy i wygrał cały turniej.