Jako Mistrz Województwa Pomorskiego dnia 29 kwietnia 2018 roku wyruszyliśmy do Warszawy na Finał Ogólnopolski. Po przyjeździe i zakwaterowaniu udaliśmy się na błonie Stadionu Narodowego, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie turnieju oraz losowanie grup turniejowych.
Nasza ekipa trafiła do grupy J, w której podczas meczy pierwszego dnia, na bocznych boiskach Legii Warszawa uzyskała następujące wyniki:
Pomorskie (U2 Bytów) - Łódzkie (Pogoń Zduńska Wola) 0:1 (0:0)
Pomorskie (U2 Bytów) - Świętokrzyskie (Korona Kielce) 3:0 (1:0)
Pomorskie (U2 Bytów) - Opolskie (PSP 7 Strzelce Opolskie) 1:3 (0:1)
W pierwszych dwóch meczach graliśmy świetne zawody, tylko w drugim pojedynku udało się nam wygrać, w pierwszym nieco zawodziła skuteczności i brakowało nieraz „zimnej głowy”. Trzeci mecz musieliśmy wygrać, przeciwnik ustawił „autobus” i grał z kontry co stwarzało naszym problemy, w dodatku trzy błędy własne i awans z grupy wymknął się nam z rąk.
Zajmując trzecie miejsce w grupie pozostało nam walczyć o miejsca 9-16 w drugim dniu turniejowym, oto wyniki:
Pomorskie (U2 Bytów) - Podkarpackie (AMO Rzeszów) 1:3 (1:3)
Pomorskie (U2 Bytów) - Mazowieckie (UKS Irzyk Warszawa) 1:0 (1:0)
Pomorskie (U2 Bytów) - Lubuskie (MLUKS Dwójka Gubin) 2:3 (0:2)
Niepowodzenie z pierwszego dnia turnieju, odbiło sie nieco na postawie zespołu w drugim dniu turniejowym, graliśmy wolno niedokładnie, co nie mogło przynieść dobrych wyników.
Brzeziński Kamil
Stolc Dominik
Pituch Bartosz
Dułak Konrad
Flis Bartosz
Treder Szymon
Pawłowski Oliwier
Wrzesiński Kacper
Szyszło Igor
Ostatecznie zajmujemy 14 miejsce w Polsce, niejeden zespół oddał by wszystko za taki rezultat, lecz znając potencjał naszych zawodników i widząc poziom sportowy innych drużyn w naszej kategorii, osiągnięty wynik należy uznać za niepowodzenie.
W tym miejscu chcę podziękować wolontariuszowi Hubsonowi Konarzewskiemu, który opiekował się nami podczas turnieju, co ciekawe cztery lata temu miał po swoją pieczą nasz rocznik 2002/3.
Dziękujemy również rodzicom za przyjazd do stolicy, myślę, że wspólne oglądanie Finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym nieco osłodziło gorycz z poprzedniego dnia.
Nasz wyjazd do Warszawy odbył się dzięki finansowym wsparciu Gminy Bytów, Starostwa Powiatu Bytowskiego oraz Pomorskiego ZPN. Dziękujemy za to bardzo.
Końcowa klasyfikacja:
1. Zachodniopomorskie (Bałtyk Gdynia), gratulujemy i do zobaczenia na Łąccy CUP
2. Lubelskie (jedynka Krasnystaw)
3. Kujawsko-Pomorskie (MUKS CWZS Bydgoszcz), będzie u nas 27 maja na turnieju Łąccy CUP
4. Warmińsko-Mazurskie (AP Ostróda)
5. Śląskie (Raków Częstochowa)
6. Łódzkie (Pogoń Zduńska Wola)
7. Wielkopolskie (AP Reissa Poznań)
8. Opolskie (PSP 7 Strzelce Opolskie)
9. Dolnośląskie (SP 45 Wrocław)
10.Podlaskie (Wigry Suwałki)
11. Podkarpackie (AMO Rzeszów)
12. Świętokrzyskie (Korona Kielce)
13. Lubuskie (MLUKS Dwójka Gubin)
14. Pomorskie (U2 Bytów)
15. Małopolskie (MUKS Halny Kamienica)
16. Mazowieckie (UKS Irzyk Warszawa)
Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | N |
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
2 |
3 | ||||
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
Adres:
Uczniowski Ludowy Klub
Sportowy U2
ul. Domańskiego 13
77-100 Bytów
email: kontakt@u2bytow.pl