logo

cuk1

dąbie

Rocznik 2010 wygrywa Chocimierz CUP w Tuchomiu

23659700 334970736975323 6236711364367598088 nZawodnicy U2 Bytów z rocznika 2010 zajęli pierwsze miejsce w turnieju Chocimierz Cup 2017 rozgrywanym 18-11-2017 w Tuchomiu nie przegrywając  żadnego meczu.

W turnieju wzięło udział  12 drużyn podzielonych na dwie grupy. Każdy z meczów trwał 11 minut.

W fazie grupowej zawodnicy prowadzeni przez trenera Wojciecha Gostomskiego mieli problemy tylko z rówieśnikami z Bytovii Bytów, ostatecznie wygrywając 2:1 po bramkach Piotra Grotkowskiego i Huberta Szulca. Pozostałe wyniki fazy grupowej:  3:0 Myśliwiec  Tuchomie 2010 ( bramki: P. Grotkowski, Łukasz Malek, Oliwier Kania); 3:0 Wda Lipusz ( O. Kania x3); 6:1 AP II Szczecinek (P. Grotkowski i Ł. Malek x2, H. Szulc, O. Kania); 3:0 Kaszubia Studzienice (H. Szulc, P. Grotkowski, Ł. Malek).

Po fazie grupowej dwa najlepsze zespoły z każdej grupy grały w połfinałach, a pozostałe drużyny o miejsca 5-12. Awansując z pierwszego miejsca w grupie zawodnicy U2 Bytów trafili na bardzo silną drużynę  JFA Przechlewo, która w swojej grupie zajęła 2 miejsce przegrywając jedynie różnicą bramek z AP I Szczecinek. Nasi rywale bardzo szybko objęli prowadzenie , lecz po minucie do wyrównania strzałem głową doprowadził jeden z najmniejszych na boisku P. Grotkowski. Niestety chwilę później drużyna z Przechlewa po raz kolejny objęła prowadzenie. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się  jednak remisem 2:2 po bramce zdobytej minutę przed końcem meczu, a  jej autorem był O. Kania. Do wyłonienia finalisty turnieju potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy z Bytówa i wygrali 2:1. Strzelcami byli podobnie jak trakcie meczu P. Grotkowski i O. Kania.

W finale przeciwnikiem U2 Bytów zostali rywale z fazy grupowej czyli Wda Lipusz i podobnie jak w pierwszym meczu, finał zakończył się wynikiem 3:0 dla bytowiaków. Dwie fantastyczne bramki z dystansu w tym meczu zdobył Ł. Malek, a jedno trafienie, wykorzystując sytuacje sam na sam, dołożył O. Kania.

Wszyscy zawodnicy rozegrali fantastyczne zawody, szczególnie w półfinale, kiedy to pokazali charakter dwa razy doprowadzając do wyrównania , a na koniec wygrywając w rzutach karnych, które przysporzyły dużo nerwów. Cieszy również bardzo mała liczba straconych bramek. Oprócz wygranej w turnieju, otrzymaliśmy jeszcze jedno wyróżnienie, którym była nagroda MVP turnieju dla Łukasza Malka. Miejmy nadzieję, wygrana w turnieju Chocimierz Cup 2010 jest pierwszą z wielu, które są jeszcze przed chłopakami!

Skład drużyny: Leon Cybula, Piotr Grotkowski ( 7 bramek); Łukasz Malek (6), Oliwier Kania (7), Hubert Szulc (3), Bartosz Zblewski, Borys Baranowski, Franciszek Petryszyn.