logo

cuk1

dąbie

III miejsce w Lidzbarku Warmińskim!!! (rocznik 2006)

W dniach 27-28 sierpnia 2016 roku bralismy udział w Międzynarodowym Turnieju „POLONIA SUMMER CUP 2016". W turnieju wzięło udział 17 zespołów, które zostały podzielone na trzy grupy, w nich rozgrywaliśmy mecze „każdy z każdym", mecze trwały 18minut bez zmiany stron, a graliśmy systemem 6 w polu + bramkarz. Trafiliśmy do grypy A, a w niej padły następujące wyniki:

DKS Dobre Miasto - SKS Szczytno 1:2

U2 Bytów - Wigry Suwałki 1:0

(Wrzesiński Kacper)

Mecz walki, gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, dało się odczuć, że graliśmy z bardzo mocnym rywalem, ale to my wyszliśmy z tego boju zwycięsko.

AP Ostróda - Baltica Kaliningrad 1:0

DKS Dobre Miasto - U2 Bytów 1:0

(Flis Bartosz x2, Pawłowski Oliwier x2, Szyszło Igor, Stolc Dominik)

Szybka zdobyta bramka, dała nam dużo spokoju w rozgrywaniu akcji, dzięki czemu zdobywaliśmy kolejne bramki, zakończyło się na 6 trafieniach, a winno być ich jeszcze kilka.

SKS Szczytno - AP Ostróda 0:5

Wigry Suwałki - Baltica Kaliningrad 1:0

U2 Bytów - SKS Szczytno 4:0

(Szyszło Igor x3, Wrzesiński Kacper)

Ten mecz miał trochę dziwny przebieg, zdobywamy w pierwszych sekundach bramkę i zamiast iść za ciosem, tak jakby stanęliśmy, dużo niedokładności z naszej strony, twarda gra przeciwników, a bramek nie było widać, jednakże w ostatni 4 minutach zdobywamy kolejne bramki.

DKS Dobre Miasto - AP Ostróda 0:6

SKS Szczytno - Wigry Suwałki 0:3

U2 Bytów - Baltica Kaliningrad 3:2

(Szyszło Igor x2, Pawłowski Oliwier)

Przed rozpoczęciem spotkania było widać, że zespół z Rosji, przewyższa naszych fizycznie i to dużo, ponadto w meczach które rozegrał do teraz grał bardzo twardo i łatwo skóry nie sprzedawał. Spotkanie rozpoczęło się dla nas wyśmienicie bo po strzale Oliego wychodzimy na prowadzenie, parę minut później Rosjanie wyrównują po rzucie rożnym, jednakże po 2 minutach my podwyższamy na 2:1, za chwile Szyszka zdobywa trzecią bramkę dla nas i gdy myślałem, że jest po meczu przeciwnicy w końcówce spotkania zdobywają bramkę na 3:2, lecz do końca wynik już nie uległ zmianie.

DKS Dobre Miasto - Wigry Suwałki 0:4

U2 Bytów - AP Ostróda 0:1

Spotkaliśmy się z drużyną, która tak jak my do tej pory wygrała swoje wszystkie mecze. Stawką tego spotkania było pierwsze miejsce w naszej grupie. Było to emocjonujące spotkanie, które obfitowało w dużo ładnych akcji, jednakże po jednym naszym błędzie bramkę zdobyli przeciwnicy, my też mieliśmy sytuacje na wyrównanie, lecz brakowało szczęścia i dokładności.

5. SKS Szczytno 3pkt. 2:15
6. DKS Dobre Miasto 0pkt. 1:24

W sobotę graliśmy łącznie 90 minut przy lejącym się z nieba żarze. Trzeba przyznać, że zespół świetnie wytrzymał to kondycyjnie. Dużą niewiadomą dla nas było to jak zaprezentuje się na bramce Adaś Tobiasz, dla którego był to pierwszy turniej w życiu. Myślę że jego występ był udany, świetne interwencje na linii bramkowej, jedyne co jeszcze jest do poprawy to gra na przedpolu i złapanie więcej „pewności siebie".

Trzy najlepsze zespoły z każdej grupy oraz zespól z 4 lokaty z najlepszym bilansem punktowym awansowały do niedzielnych rozgrywek Ligi Mistrzów, lecz nim to nastąpiło wszystkie zespoły w sobotni wieczór, dzięki organizatorom relaksowały się na Termach Warmińskich, fajnie było

Niedzielny poranek przywitał nas bezchmurnym niebem i mocno piekącym słońcem. Dziesięć drużyn , które awansowały do Ligi Mistrzów zostały podzielone na dwie grupy, my trafiliśmy do grupy E, a w niej padły następujące wyniki.

MKS Jeziorany - Sdushor 5 Kaliningrad 0:3

U2 Bytów - Wkra Działdowo 4:0

(Wrzesiński Kacper, Dułak Kondrad, Flis Bartosz, Szyszło Igor)

Świetnie rozpoczęliśmy niedzielne zmagania, lecz mimo wysokiej wygranej nie był to łatwy mecz, przeciwnik był bardzo wymagający nasza obrona i Adaś mieli dużo pracy, atak też nie miał łatwego życia z obrońcami drużyny przeciwnej, jednakże 4 rzy udało im się oszukać przeciwników.

MKS Jeziorany - Gwiazda Bydgoszcz 1:1

Sdushor 5 Kaliningrad - U2 Bytów 2:2

(Szyszło Igor x2)

Bardzo ciężki mecz, twarda walka na całym boisku, strzelamy dwie bramki, mamy kolejne sytuacje, jednakże dwa" babole" z tyłu i zamiast wygranej naszej drużyny mamy remis.

Wkra Działdowo - Gwiazda Bydgoszcz 1:2

U2 Bytów - MKS Jeziorany 3:1

(Pawłowski Oliwier, Wrzesiński Kacper, Dułak Kondrad)

Przeważaliśmy przez całe spotkanie, zdobiliśmy trzy bramki, winno być ich więcej, jednakże świetnie dysponowany był bramkarz drużyny przeciwnej, w końcówce spotkania tracimy bramkę i rezultatem 3:1 kończy się to spotkanie.

Sdushor 5 Kaliningrad - Wkra Działdowo 4:1

U2 Bytów - Gwiazda Bydgoszcz 3:0

(Szyszło Igor, Pawłowski Oliwier, Stolc Dominik)

Myśląc o awansie do półfinału musieliśmy to spotkanie wygrać i zrobiliśmy to. Wysoki pressing, 100% zaangażowanie całego zespołu w grę dały w rezultacie zasłużoną wygraną.

MKS Jeziorany - Wkra Działdowo 1:0

Sdushor 5 Kaliningrad - Gwiazda Bydgoszcz 0:0

PÓŁFINAŁY:

Sdushor 5 Kaliningrad - AP Ostróda 1:1, karne 2:3

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - U2 Bytów 0:0, karne 3:1

Karne to loteria, dlatego trzeba wygrywać mecze w regulaminowym czasie, mając dużo dogodnych akcji nie potrafiliśmy zdobyć gola. Brak awansu do finału trochę boli, jednakże gra naszego zespołu mogła się podobać dużo ciekawych i kombinacyjnych akcji, tylko to wykończenie ....

Mecz o 3 miejsce

Sdushor 5 Kaliningrad - U2 Bytów 1:2

(Szyszło Igor, Flis Bartosz)

Po raz drugi w dniu dzisiejszym spotkaliśmy się z zespołem Rosji, jednak trochę przebiegało inaczej. To my tracimy jako pierwsi bramkę, lecz parę sekund później odpowiadamy bramką Szyszki, lecz on sam musi w wyniku kontuzji opuścić plac boju. Gramy dalej, mecz jest twardy obfituje w liczne ostre starcia, po jednym z nich z nich turniej kończy Kondziu, gra się zaostrza, w wyniku brutalnego zagrania przeciwnika, z gry zostaje wyłączony Kapi, mamy już tylko jednego rezerwowego, w drużynie widać duże zmęczenie oraz silną wolę walki. Na 4 minuty przed końcem Lisek zdobywa bramkę, jak się później okazało na wagę zwycięstwa. Mamy trzecie miejsce !!!!

FINAŁ

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - AP Ostróda 1:1, karne 1:2

Po zakończonym finale odbyła się uroczysta ceremonia dekoracji, drużynom wręczono pamiątkowe medale oraz puchary i nagrody rzeczowe.

Królem strzelców został z 12 trafieniami zawodnik Sdushor 5 Kaliningrad, najlepszym bramkarzem został zawodnik AP Ostróda, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju reprezentant Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Organizatorzy wyróżnili jeszcze najlepszych zawodników w każdej drużynie, w naszym przypadku mieli trochę trudności, gdyż wszyscy świetnie wypadli, lecz ostatecznie nagrodę dostał Emil Dybalski.

Podsumowując wszystko, uważam występ w tym turnieju jako udany, wiadomo przed rozpoczęciem gier każdy liczy na zwycięstwo, lecz tym razem przypadło ono innemu zespołowi. Z Lidzbarka wywozimy „worek" nowych doświadczeń, dzięki temu świetnie zorganizowanemu turniejowi mieliśmy możliwość poznania nowych drużyn, myślę, że za roku zawitamy ponownie w województwie warmińskim.

Był to nasz kolejny daleki wyjazd turniejowy, który nie odbyłby się bez wsparcia rodziców oraz pana Wojciecha Cyrzan właściciela firmy „Usługi Remontowo-Budowlane", którym za pomoc bardzo dziękujemy

14. SKS Szczytno
15. DKS Dobre Miasto