logo

cuk1

dąbie

"DEYNA CUP" rocznik 2006

13 czerwca 2015 drużyna rocznika 2006 udała się do Starogardu Gdańskiego na turniej eliminacyjny do sierpniowego międzynarodowego turnieju DEYNA CUP dla rocznika 2006

O godzinie 7.00 wyruszyliśmy spod Bytowskiej „dwójki” w kierunku Starogardu Gdańskiego na turniej eliminacyjny do sierpniowego międzynarodowego turnieju DEYNA CUP, jak się później okazało „13” był dla nas dobrym dniem, ale po kolei. Starogard przywitał nas słoneczna piękną pogodą i chociaż jak nam mówiono w nocy z piątku na sobotę cały czas lało, to w sobotę z nieba lał się tylko żar. Wystarczy już o pogodzie przejdźmy do rozgrywek grupowych. Graliśmy w grupie B oto wyniki:
Grupa B
KP Starogard Gd. - Orły Tczew  1:5
U2 Bytów - Rodło Kwidzyń   7:0
(Flis Bartosz x3, Wrzesiński Kacper, Pawłowski Oliwier, Dułak Konrad, Szyszło Igor)
KP Starogard Gd.    - Rodło Kwidzyń    1:3
U2 Bytów - Orły Tczew  4:1
(Flis Bartosz x2, Dułak Konrad, Wrzesiński Kacper)
U2 Bytów - KP Starogard Gd.  6:1
(Wrzesiński Kacper x2, Flis Bartosz, Dułak Konrad, Pawłowski Oliwier, Góra Maciej)
Orły Tczew - Rodło Kwidzyń    3:1

Tabela grupy B:
1. U2 Bytów                9pkt.  17:2
2. Orły Tczew                6pkt.   9:6
3. Rodło Kwidzyń          3pkt.   4:11
4. KP Starogard Gd       0pkt.   3:14

Mecze grupowe można podsumować jednym słowem genialnie, wychodziło wszystko, bramki padały zarówno po ładnych akcjach jak i stałych fragmentach jak rzuty rożne, czy rzuty wolne

Ćwierćfinały
Bałtyk Gdynia - Orły Tczew 1:1; karne 0:1
U2 Bytów - Olimpia Elbląg 5:0
(Pawłowski Oliwier x2, Ignatowicz Julia, Wrzesiński Kacper, Matyka Mateusz)
Beniaminek St. Gd. 2007 - Wierzyca Pelplin 2:2; karne 0:2
Gedania Gdańsk - Piki Gdańsk 9:0

Mecz ćwierćfinałowy miał początkowo wyrównany poziom, do czasu strzelenia prze Julię pierwszej bramki dla naszego zespołu, gdy Oli podwyższył na 2:0, mecz przebiegał pod nasze dyktando, od tego momentu piłkarze Olimpii nie zagrozili naszej bramce ani razu. Warte podkreślenia jest fakt, że zarówno w tym meczu jak i poprzednich świetne zmiany dawali nasi rezerwowi Szymek, Szyszka, Góry oraz Mati, ten ostani ustalił wynik spotkania na 5:0, był to jego pierwsza bramka turniejowa.

Półfinały
U2 Bytów - Orły Tczew 2:1
(Pawłowski Oliwier, Wrzesiński Kacper)
Gedania Gdańsk - Wierzyca Pelplin 1:1; karne 3:2

Półfinał zarówno naszym zawodnikom jak i trenerom oraz obecnym rodzicom będzie się śnił jako horror. Z drużyną Orły Tczew spotkaliśmy się w grupie poszło łatwo (4:1), ale półfinał przebiegał inaczej. Po kilku naszych 100% i nie wykorzystanych sytuacjach zawodnicy z Tczew zaczęli stwarzać groźne akcje, po jednej z nich i błędzie naszej obrony Orły wyszły na prowadzenie, taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron i reprymendzie trenera nasza gra zaczynała wyglądać coraz lepiej, w 3 minucie drugiej połowy ładnym strzałem obok słupka po ziemi wyrównuje Oli, za chwil na 2:1 podwyższa Kapi. Zawodnicy z Tczewa ruszają ostro do ataku lecz wynik do ostatniego gwizdka nie uległ zmianie, gramy w finale !!!

O miejsce 3
Wierzyca Pelplin - Orły Tczew    6:2

Finał
U2 Bytów - Gedania Gdańsk 4:0
(Wrzesiński Kacper x2, Flis Bartosz, Szyszło Igor)

Przed rozpoczęciem meczu finałowego słychać było odgłosy z naszej szatni dlaczego znowu ta Gedania, na trawie graliśmy z nimi raz i przegraliśmy 2:0, w turniejach halowych było różnie raz my raz oni wygrywali mecze. Bojowo nastawieni i zmotywowani chęcią zwycięstwa w temperaturze sięgającej 30 stopni nasi zawodnicy rozpoczęli bój o pierwsze miejsce. Po gwizdku sędziego ostro usiedli na zawodnikach Gedanii co dało bramkę w drugiej minucie strzeloną przez Kpiego. Po strzelonej bramce mecz nie zmienił oblicza graliśmy presingiem, nie pozwalaliśmy zawodnikom z Gdańska na stwarzanie akcji bramkowych, świetnie grała obrona, wyłączyła całkowici z gry najlepszego zawodnika Gedanii, w środku pola dobrze grał Oli to z jego podania Kapi podwyższył jeszcze w pierwszej połowie na 2:0, takim wynikiem kończy się ona. Po zmianie stron obraz gry nie ulegał zmianie, znakomicie rozbijaliśmy akcje Gedanii, stwarzając również sobie akcje bramkowe, po jednej z nich, musze ją opisać, pada bramka na 3:0. Oli przejmuje piłkę w środku pola, podaje do Kapiego w okolice narożnika boiska, ten dorzuca do nadbiegającego Liska i EUFORIA. Nie pamiętam jak padła czwarta bramka dla nas, strzela ją Szyszka.
Oli, który rozegrał z Gedanią super mecz, chyba przez ten finał został wybrany przez organizatora najlepszym zawodnikiem turnieju, ale brawa i gratulacje należą się całemu zespołowi.
Za wygrany turniej cała drużyna w dniach 20-23 sierpnia, na koszt organizatora zagra w turnieju „DEYNA CUP” z takimi drużynami jak: Lech Poznań, Legia Warszawa, Jagielonia Białystok, Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk, Energii Cottbus, Arka Gdynia i wiele innych z zagranicy i Polski.

Relację z naszego turnieju piszę zdegustowany po obejrzeniu meczu Polski z Gruzją i tłumaczenie komentatorów zmęczenie zawodników temperaturą i czasem gry przyjmowałem z śmiechem. Młodzi zawodnicy z U2 dzisiaj zagrali 108 minut (6xs18) w pełnym słońcu i mogę powiedzieć, że w żadnym meczu nie brakowało im sił, chyba Nawałce trzeba wysłać film jak należy grać