logo

cuk1

dąbie

Deyna Cup 2015 - rocznik 2006

Młodzi piłkarze z rocznika 2006 wzięli udział w silnie obsadzonym turnieju Deyna Cup 2015. W turnieju w Starogardzie drużyna pod wodzą trenera Sławomira Czajkowskiego zajęła doskonałe trzecie miejsce.

Po uroczystym przemarszu na rynek, uroczyście przedstawiono drużyny biorące udział w turnieju i dokonano losowania grup. Do koszyka z kulkami podchodzili kapitanowie drużyn, Julka wylosowała nam grupę B. Składy obu grup:
Grupa A: Juventus Academy Toruń, Chojniczanka Chojnice, Jaguar Gdańsk, Wierzyca Pelplin, Vytis Kowno, Beniaminek 03 Starogard Gdański, Bałtyk Gdynia, Arka Gdynia.
Grupa B: U2 Bytów, Gedania Gdańsk, Śląsk Wrocław, Legia Warszawa, Jagielonia Białystok, Fortuna Kowno, Lech Poznań, Carina Gubin.
Po losowani mieliśmy nietęgie miny, jednakże po chwili namysłu, stwierdziłem, że super Jula wylosowała, gdyż będziemy mogli zmierzyć się ze szkółkami drużyn z ekstraklasy, a nie wiadomo czy taka okazja się jeszcze zdarzy.
Oto mecz naszej grupy w kolejności rozgrywania:
U2 Bytów - Śląsk Wrocław 3:2
(Flis Bartosz x2, Wrzesiński Kacper)
Podsumowując to spotkanie można powiedzieć mecz walki, nas zespól zaczął grać dopiero od 8 minuty spotkania, kiedy straciliśmy druga bramkę, wtedy nasi herosi dostali drugi oddech i ze stanu 0:2 doprowadzili do stanu 3:2, po zakończonym meczu cieszyli się bardzo długo ze zwycięstwa)
Gedania Gdańsk - Jagielonia Białystok 0:3
Fortuna Kowno - Lech Poznań 0:4
Legia Warszawa - Carina Gubin 2:2
U2 Bytów - Gedania Gdańsk 5:0
(Flis Bartosz x2, Szyszło Igorx2, Wrzesiński Kacper)
Był to mecz do jednej bramki, Gedania nie potrafiła zagrozić naszej bramce ani razu, końcowy wynik był najmniejszym wymiarem kary, jaki mogliśmy zawodnikom z Gdańska wymierzyć, brakowało trochę dokładności w wykończeniu akcji.
Śląsk Wrocław - Jagielonia Białystok 2:1
Legia Warszawa - Lech Poznań 1:2
U2 Bytów - Jagielonia Białystok 0:0
Drugi mecz z szkółką drużyny ekstraklasowej był już inny niż ze Śląskiem. Nasi śmiało ruszyli na bramkę Jagielonii, wydawało się, że gol dla nas to kwestia czasu, jednakże do końca spotkania mimo kilkunastu dogodnych sytuacji nie potrafiliśmy umieścić piłki w siatce, można rzec, że zaliczyliśmy remis na własne życzenie, bo Jagielonia nie zagroziła naszej bramce ani razu.
Fortuna Kowno - Carina Gubin 0:4
Gedania Gdańsk - Śląsk Wrocław 0:12
Lech Poznań - Carina Gubin 6:0
Legia Warszawa - Fortuna Kowno 5:0
U2 Bytów - Legia Warszawa 2:2
(Pawłowski Oliwier, Góra Maciej)
W tym meczu przeżyliśmy małe DEJAVU, początek stoimy, tracimy dwie bramki, tak jak ze Śląskiem i od tego momentu zaczynamy grać, lecz mecz kończy się połowicznym HAPPY ENDEM, bo udało nam się doprowadzić jedynie do remisu 2:2. Warto wyróżnić drugą naszą bramkę, Oli naszą prawą stroną urywa się obrońcy, biegnie z piłką w okolice narożnika boiska, skąd dorzuca na 7 metr, a tam Góri pięknym strzałem głową umieszcza piłkę w siatce.
(Wrzesiński Kacper)
Jak dotąd drużyna Lecha wygrała wszystkie swoje mecze, wiedząc to nasi zawodnicy przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani, co było widać od początku spotkania Lech nie mógł sobie pograć, a my stwarzaliśmy groźne sytuacje, po jednej z nich Kapi strzela bramkę na 1:0, Lech rzuca się do odrabiania strat, my się broimy odgryzając się przeciwnikowi kontratakami, na 4 minuty przed końcem, po naszym indywidualnym błędzie i faulu w polu karnym Lech ma rzut karny, który zamienia na bramkę. Nasi chcą przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednakże tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego natknęli się na szybką kontrę przeciwnika, po której Lech strzela nam drugą bramkę. Warto wspomnieć, że przy stanie 0:0 mieliśmy rzut karny, którego nie wykorzystaliśmy, ale mimo wszystko wielkie BRAWA dla naszych.
Jagielonia Białystok - Carina Gubin 1:1
Gedania Gdańsk - Legia Warszawa 1:4
U2 Bytów - Fortuna Kowno 4:1
(Pawłowski Oliwier, Flis Bartosz, Wrzesiński Kacper, Stolc Dominik)
Jak wynikało z przebiegu turnieju miał to być łatwy i spokojny mecz, lecz na początku nasi znowu „stali", chyba przerwa obiadowa podziała na nich nieco usypiająco, w wyniku czego, ku naszemu zdziwieniu, zawodnicy z Kowna otworzyli wynik spotkania na 0:1, to podziało na naszych jak czerwona płachta na byka, gdyż w przeciągu 4 minut zmienili wynik na 3:1, trener mając na uwadze nasz ostatni ważny mecz turnieju wymienia cały skład, dając grać wszystkim zawodnikom, zmiennicy spisali się na medal, gdyż stworzyli kilka dogodnych sytuacji, z których wykorzystali jedną ustalając wynik spotkania na 4:1
Gedania Gdańsk - Lech Poznań 0:11
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 1:0
U2 Bytów - Carina Gubin 2:2
(Wrzesiński Kacper, Pawłowski Oliwier)
Nie znaliśmy dotąd tej drużyny, nazwa jej nic nam nie mówiła, lecz obserwując grę tej drużyny widać było, że grają dobry i solidny futbol. Mecz rozpoczął się od ich szybkich i groźnych ataków na naszą bramkę, my odpowiadaliśmy akcją za akcję, lecz ta wymiana wypadła lepiej graczom z Gubina, gdyż to oni otworzyli wynik spotkania, po kilku minutach my wyrównujemy. Zaczynamy lekko przeważać w meczu, lecz po rzucie rożnym i błędach w kryciu tracimy druga bramkę, przeanalizowałem szybko tabelę i stwierdziłem, by awansować do grupy Złotej i nie oglądać się na wyniki pozostałych meczów, musimy ten mecz choćby zremisować, co udało nam się wykonać trzy minuty przed końcem po indywidualnej akcji Oliego zakończonej strzałem w okienko. Jak się okazało później była to bardzo ważna bramka, bo zespół z Gubina w ostatnim meczu turnieju pokonał niespodziewanie drużynę Śląska, także porzekadło chcesz liczyć na kogoś licz na siebie się sprawdziło.

8. Gedania Gdańsk 0pkt. 3:45

Proszę nie przecierać oczu, ta tabela jest prawdziwa, dwie drużyny ekstraklasowe „można rzec" poza burtą. Jeszcze raz wielkie brawa dla naszej drużyny, przed którą kolejna faza turnieju.

Cztery pierwsze drużyny z obu grup stworzyły grupę ZŁOTĄ, pozostałe przeszły do grupy SREBRNEJ. Oprócz naszej ekipy do grupy ZŁOTEJ awansowały: Beniaminek Starogard Gd., Chojniczanka Chojnice, Arka Gdynia, Juventus Academy Toruń, Lech Poznań, Carina Gubin, Śląsk Wrocław
Drużynom zaliczono wyniki meczy uzyskanych w grupach, czyli do protokołu wpisano następujące mecze jako rozegrane:
Juventus Academy Toruń - Chojniczanka Chojnice 1:1
Juventus Academy Toruń - Beniaminek Starogard Gd. 6:1
Juventus Academy Toruń - Arka Gdynia 0:2
Chojniczanka Chojnice - Beniaminek Starogard Gd. 2:2
Chojniczanka Chojnice - Arka Gdynia 0:4
Beniaminek Starogard Gd - Arka Gdynia 1:4

Mecze rozegrane w grupie ZŁOTEJ w sobotę, (ze względu na napięty terminarz ŚląskWrocław musi rozegrać wszystkie swoje mecze w tym dniu):
Śląsk Wrocław - Beniaminek Starogard Gd. 4:1
Lech Poznań - Juventus Academy Toruń 1:2
Śląsk Wrocław - Chojniczanka Chojnice 7:2
U2 Bytów - Arka Gdynia 2:1
(Flis Bartosz, Pawłowski Oliwier)
Śledząc tabelę turniejową wiadomo było, że mecz z Arką będzie miał dla nas kluczowe znaczenie, tylko zwycięstwo dawało szansę na podium. Na porannym spacerze kadra trenerska dużo rozmawiała z naszymi zawodnikami ustalając taktykę na mecz. Nasza ekipa mocno zmotywowana przystąpiła do meczu. Od pierwszego gwizdka sędziego mocno usiedliśmy na zawodnikach Arki, mieli oni problem z rozgrywaniem akcji, gdyż graliśmy wysokim pressingiem, rozbijaliśmy ataki już na ich połowie, stwarzając sobie coraz to groźniejsze akcje pod bramką Arki. U przeciwników zaczynała się wkradać nerwowość w grze jak i zachowaniu, po jednym z fauli na naszym zawodniku rzut wolny strzałem w okienko na bramkę zamienia Llisek. Gramy w dalszym ciągu tak samo, po naszych strzałach piłka odbija się od poprzeczki czy słupka, bądź nasz atak kasują rośli obrońcy Arki. Na 5 minut przed końcem mamy rzut wolny w okolicy miejsca, z którego padła bramka, do piłki podchodzi Lisek, uderza, piłka jednak odbija się od poprzeczki, lecz na posterunku jest nadbiegający Oli, który strzela głową drugą bramkę dla naszej drużyny. W ostatniej minucie spotkania nie ustrzegliśmy się błędu w ustawieniu i Arka z kontry zdobywa kontaktową bramkę, jednakże do końca meczu wynik już nie uległ zmianie. Po końcowym gwizdku wielka euforia radości wśród naszych zawodników oraz licznie zgromadzonych na trybunach stadionu w Starogardzie rodziców, mamy duże szanse na podium!!!

(Sobisz Szymon, Flis Bartosz)
Po sobotnich meczach i analizie tabeli, wiadomo było, aby myśleć o podium musimy wygrać wszystkie dzisiejsze mecze. Od pierwszego gwizdka sędziego nasi zawodnicy rzucili się na przeciwnika, raz po raz stwarzaliśmy groźne sytuacje, lecz dopiero w 7 minucie Szymek strzałem głową otworzył wynik spotkania. W 11 minucie meczu Lisek strzałem z rzutu wolnego podwyższa na 2:0, stwarzamy kolejne sytuacje, ale nie możemy strzelić kolejnego gola. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, bo przed k0ońcowym gwizdkiem Beniaminek zmniejsza rozmiary porażki na 2:1
Carina Gubin - Juventus Academy Toruń 3:3
U2 Bytów - Chojniczanka Chojnice 2:2
(Wrzesiński Kacper x2)
Wygrywając mecz z Chojniczanką zapewnialiśmy sobie już w tym momencie drugie miejsce w turnieju. Zazwyczaj z tą drużyną szło nam łatwo, więc myślałem, że kolejne trzy punkty mamy w kieszeni. Zaraz po rozpoczęciu meczu po indywidualnej akcji Kapiego wychodzimy na prowadzenie, stwarzamy kolejne akcje, lecz nie możemy ich wykorzystać, ciągle brakuje wykończenia. W 8 minucie meczu zawodnicy z Chojnic wyprowadzają zabójczą kontrę i mamy remis. W 11 minucie sytuacja się powtarza i mamy 1:2, jak się później okaże, były to jedyne akcje Chojniczanki pod naszą bramką. Nasi jeszcze raz rzucili się do odrabiania strat co udało się na 4 minuty przed końcem po indywidualnej akcji Kapiego. W końcówce meczu mamy jeszcze jedną akcję sam na sam którą nie wykorzystujemy. Mecz kończy się remisem, pozostaje niedosyt.
Lech Poznań - Arka Gdynia 5:2
U2 Bytów - Juventus Academy Toruń 2:3
(Pituch Bartosz, Flis Bartosz)
Przed rozpoczęciem tego meczu zrobiłem szybką analizę wszystkich wyników i stwierdziłem, że wygrana lub remis z Juventusem daje nam drugie miejsce, natomiast przegrana jedną bramką trzecie miejsce, inny wynik to pozycja poza podium. Początek meczu toczył się głównie w środku pola, była to twarda walka o każdy metr boiska. W 6 minucie meczu po rzucie wolnym Juventus wychodzi na prowadzenie, my rzucamy się do odrabiania strat, lecz zawodnicy z Torunia raz po raz przerywają nasze ataki w 11 minucie mamy rzut rożny, wrzuca Kapi, obrońcy Juventusu wybijają piłkę przed szesnastkę, dobiega do niej Barti i mocnym strzałem w okienko doprowadza do wyrównania. W 13 minucie prowadzimy 2:1, po strzale Liska z rzutu wolnego, jednakże chwilę później faulujemy przeciwnika 20 metrów przed bramką i Juventus zamienia rzut wolny na bramkę, mamy remis. Na dwie minuty przed końcem sytuacja się powtarza, mocno uderzoną z wolnego piłkę paruje jeszcze Kamil, lecz wobec dobitki jest już bezradny. Mimo kilku akcji z jednej czy drugiej strony, wynik spotkania nie uległa zmianie. MAMY TRZECIE MIEJSCE!!!!

16. Gedania Gdańsk

Podsumowując ten świetnie zorganizowany trzydniowy turniej, można rzec, że wypadł wyśmienicie, po losowaniu wziąłbym to trzecie miejsce w turnieju w ciemno, jednakże po jego zakończeniu pozostał pewien niedosyt, że mogliśmy zająć wyższe miejsce. Jadąc ze Starogardu do domu doszedłem jednak do innego wniosku, trzeba się cieszyć bardzo z tego trzeciego miejsca, nasz zespół pochodzi z małego miasta, a za jego plecami uplasowały się szkółki z miejscowości liczących mieszkańców w setkach tysięcy czy milionów. Niech ten sukces doda naszym orłom wiatru w żagle i chęci podnoszenia swoich umiejętności na treningach, a my rodzice i kibice winniśmy być z nich dumni i wspierać w rozwoju dalszej kariery.
Chciałbym również podziękować trenerom Sławkowi i Tomkowi za przygotowanie zespołu do turnieju i za poświęcenie swojego wolnego czasu naszym dzieciom. Wielki dzięki Lucynie i Asi za transport naszych zawodników podczas turnieju oraz opiekę na nimi.
Sukces ma przeważnie wielu ojców, dlatego dziękuję w imieniu swoim rodziców jak i dzieci Wojciechowi Cyrzan właścicielowi firmy „Usługi Remontowo-Budowlane" za wspieranie duchowe i finansowe naszej drużyny.
Przed turniejem do naszych darczyńców dołączyła firma, BAGRAMET, która ufundowała nowy komplet strojów meczowych, za który serdecznie dziękujemy.