logo

cuk1

dąbie

Dobra passa podtrzymana w Junior D2

W niedzielę 13 września 2015r. zawodnicy U2 rocznika 2004 udali się do Chojnic na mecz z miejscową Chojniczanką. Klub z Chojnic do rozgrywek w tej kategorii zgłosił dobrze nam znaną z ubiegłorocznych rozgrywek drużynę z rocznika 2005.

Mecz od początku ułożył się dla naszych chłopców doskonale, po prostych błędach obrońców drużyny z Chojnic już po dwóch minutach prowadziliśmy 2:0. Po szybkich bramkach na początku meczu gra się wyrównała, a Chojniczanka co chwilę zapuszczała się w okolice naszej bramki. Jednak to nasi zawodnicy przeprowadzili kolejną akcję, którą na bramkę zamienił Gracjan Pyra. Już po dwóch minutach jednak z bramki cieszyli się nasi przeciwnicy. Trzeba obiektywnie przyznać, że ich gra wyglądała bardzo dobrze. Można nawet stwierdzić, że z lekką zazdrością obserwowaliśmy jak młodzi zawodnicy z Chojnic „operowali” piłką. O tym, że piłka nożna jest przewrotna, piłkarze przekonywali się już wielokrotnie, tak też było tym razem gdyż to nasi chłopcy strzelili kolejną bramkę. W drugiej części meczu optyczną przewagę nadal posiadali nasi przeciwnicy, czego efektem była kolejna strzelona bramka. Nasi zawodnicy w tej części ograniczali się do gry z kontry, jeden z takich wypadów strzałem z dystansu na bramkę zamienił Michał Wielgosz. W końcówce meczu Chojniczanka strzeliła trzecią bramkę, ustalając wynik spotkania.

Na trudnym terenie odnieśliśmy cenne zwycięstwo, mecz mógł się podobać głównie za sprawą wyrównanej gry z obu stron i wielu bramek. Sztab szkoleniowy nie do końca jest jednak zadowolony z oddania pola gry w znacznej części spotkania. Nie do końca udało się zrealizować założenia taktyczne, głównie za sprawą nerwowości która się wkradała do gry. Wypada mieć jednak nadzieję, że w kolejnych meczach poprawimy te elementy.